Anonymka1011

Je trestné péct bez ŽL, když peníze nedostáváme my, ale Charita?

Jsme parta holek a rády pećeme a rozhodly jsme se, že různě po netu, inzercích, známých budeme prodávat sušenky, koláče, cupcaky a tak :). Ani jedna z nás nemá ŽL a pećeme jen pro radost a peníze chceme dávat na dobrou věc. Je to zákonné? Děkuji :))

Nejlepší odpověď
autacek

„Kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele.“

Pokud tedy činnost nekonáte soustavně a není to za účelem dosažení zisku (neplést si s tím, že následně zisk dáte jinému), poté by Vaše činnost mohla být i bez živnostenského oprávnění ok. Bohužel však existují ještě i jiné předpisy, například u výroby potravin, tak že představa, že upeču housku a jen tak ji prodám, je poněkud lichá. Vemte si,co když dojde k následným zdravotním potíží konzumenta ? Kdo za to ponese odpovědnost ? Splňuje výroba, balení i distribuce nároky na hygienu ? atd. atd.

Určitě máte dobrou myšlenku, úřední šimel je ale obávám se silnější.

Další odpovědi
Drap

Ne, neni.

nyjono

Chcete dávat na dobrou věc? Nebo budete? A co to je za dobrou věc? Ha ha ha.
Co budete dělat, až některý kupující bude chtít doklad?