jirka F

Je třeba už říci své, téměř celoživotní tajemství?

Dobrý večer musím už se zde přiznat chci předem ještě říci že některé moje předchozí otázky nebo odpovědi mohly být zavádějící, ale já už to prostě nedávám je to rok od roku horší deprese, sebeobviňování, pocit, že nejsem ve svém těle, už to prostě nejde zatajit, nejhorší ale je ,že pokud to řeknu, tak může možná mít docela následky, tady na vesnici se každý zná a pomluvy, šok rodičů (ještě mamka na tom není nejlíp), anebo se trápit až do konce života a nějak se přetvařovat, ale nevím, pokud mám RS sice jako postižení lehké, jestli to půjde svolávám, zde mimořádnou poradu, zda říct, nebo neříct to už, protože já už to nedávám, celkově nuceně se přetvařovat, že jsem čistokrevný hetero, už mě unavuje, v několika internetových testech mně vyšlo, že jsem pravděpodobně heterotrans…A jak říkám, rok od roku horší. Vím ,že se říká odolat hříchu Adamovu, ale prostě nejde to.

PS:tohle všechno už mně začalo od 14 let, tehdy jsem to ještě dával, ale teď opravdu nevím, jestli se přiznat, nebo se to pokusit překousávat.

Uživatele prosím, aby byli ohleduplný vzhledem k mé situaci.

Děkuji.

dodatek: případně jestli se mám poté obrátit na obvodního lékaře nebo neurologa nebo koho. Opravdu nejde o výmysl, ale bál jsem se to zde přiznat, rodiče zatím nic nevědí.

tlačítko odeslat bylo zmáčknuto.

Je me 19 let

Nejlepší odpověď
ivzez

c) jiné řešení(jiná odpověď)

Jirko, nenapsal jste to podstatné → kolik Vám je let. V průběhu
dospívání a raného mládí se člověk poměrně často teprve hledá,
dlouhou dobu nemusí mít (úplně) jasno.

Internetovým testům se nedá důvěřovat, nebývají příliš kvalitní.
Já si myslím, že byste se napřed měl poradit s odborníky psychologem
a teprve pak zvážit další krok/y.

Pokud i za pomoci odborníků dospějete k tomu, o čem píšete,
potom samozřejmě říct. Ale jenom těm, kterým byste to říct měl.
(Soukromí není nutné „vykřičet do světa“.)

Další odpovědi
anonym

c) jiné řešení(jiná odpověď)

není důvod říkat to komukoliv, komu po tom nic není a od koho není možné očekávat pomocnou ruku … poraď se především v rodinném kruhu nebo s odborníkem na lidskou psychologii. K těm buď vždy naprosto otevřený a zbytečně nic nezatajuj, jsou to lidé kteří ti budou chtít pomoci.

yuko

a) říct

Chces se s tim trapit cely zivot? Nejspis ne. Mozna se s tim nejdriv sver pres anonymni pshychologickou poradnu, modrou linku apod. Oni uz Te nasmeruji. Teprve, az budes mit jasno, bych se s tim sverila rodicum. Sok to bude urcite, ale urcite Te nezatrati.

iceT

a) říct

Jiné řešení není, uleví se ti od přetvářky, což musí být dost zápřah na psychickou pohodu a celkově i pro tělo.
Jde jen o tvou spokojenost v budoucnu.

Kepler

c) jiné řešení(jiná odpověď)

Souhlasím s ivzez, myslím, že psycholog by ti mohl pomoci.

Shoehardt

c) jiné řešení(jiná odpověď)

Mrkni do soukromých zpráv. Máš tam odkaz na jednu mou známou, která už svůj problém vyřešila. Možná ti to pomůže a nějak ukáže cestu, kterou by ses mohl dát.

Jan Kunčar

c) jiné řešení(jiná odpověď)

Asi se v první řadě obrátit na obvodního lékaře. Ten je vázán mlčenlivostí a neměl by o tom, co vyslechl, nikomu nic prozradit. Zároveň Vás ale může nasměrovat na dalšího odborníka, který už by měl být schopen kvalifikovaně pomoci. Držím Vám palce, aby to vyšlo.

led

c) jiné řešení(jiná odpověď)

Pri vašom probléme sa poraďte so sexuológom (len nie amaterom), pozrite si napríklad stránku http://www.004­.cz/transgender kde nájdete potrebné kontakty

autacek

b) neříct

jirka F

Tak k této otázce aktuálně se dívám i na internetu že Budu pak po operaci shemale.

zdroj: zpovědnice.cz
Nechci bejt v kůži chlapa, co ti šáhne do rozkroku a zjistí, že nejseš holka LOL
Ale di do toho, jinak nebudeš nikdy šťasten.

jirka F

otázka na zpovědnici není aktuální ani moje,ale je to pro mě silná motivace k přizpůsobení nebo změně pohlaví.

jirka F

Rozhodl jsem se pro možnost od ivzez a pokusím se ještě počkat případně vyhledat nejprve psychologa a pokud ani poté to nepůjde se přizpůsobit biologickému pohlaví tedy jak jsem teď tak poté nezbývá než podstoupit změnu pohlaví s pomocí odborníků.

yuko

Nevim, jak se citis. Ale vidavala jsem v jedne bageterii takovou mladou, tlustou holku, byla vystrihana jako kluk, pirsing. Ted jsi potkavam, je z ni sikovny kluk. A jeste k tomu stihly. Co je lepsi? Je to Tvuj zivot, sam si musis rozhodnout, co je pro Tebe nejlepsi. A drbny z vesnice si rikaji, co chteji. Ono je to prejde.