MonkeyKing

Je toto babí léto v normě?

Není až moc teplo a takhle celej den??

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zcela normální. Některý rok je tepleji, jiný chladněji. Průměr roku se v podstatě vyrovnává.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pamatuju i teplejší …

Kepler

U nás bylo 26 st., není to příliš obvyklé vzhledem k tomu, že je půlka října, ale taky nic rekordního. Zdá se, že to globální oteplování je neoddiskutovatelným faktem a že to budeme zažívat čím dál častěji. Co mě ale opravdu šokovalo, že se hurikán Ophelia otočil na Evropu místo na USA. Nic takového si nepamatuju, a to se o meteorologii zajímám takových 40 let.

marci1

Je. Ve dne teploty i přes 22°C, v noci chladno. Letos je nějak prodloužené, což je super. Věšinou bývá „babí léto“ mezi 20. září a 2.říjnem. 🙂

Jen doplním, že v roce 1959 trvalo babí léto 7 týdnů. 🙂

dudu

Podzimní bundy, nebo dokonce i zimní kabáty schovejte do skříně! Sychravé depresivní počasí posledních dní si dává pauzu. Babí léto se letos »nepochlapilo«, vynahradit nám ho má tereziánské. Teploty se vyšplhají až na 22 °C a obloha bude téměř bez mráčku. Krásné počasí vydrží až do začátku příštího týdne.

ivzez

Je.