hapiky

Je to skutečný humanitní paradox, když zachraňujem život vrahům, ale o pozůstalé se společnost neumí či nechce postarat?

Všichni samozřejmě nejsou pojištěni.

Dodatek: Když se vrah či zloděj „při výkonu povolání“ zraní, je mu následně poskytnuta 100% zdravotní péče, nehledě k jeho možnosti zažalovat oběť za své zdravotní postižení. Když byl pozůstalý(á) zcela závislý na partnerovi, jeho společenská úroveň, výše či životní standart je následně omezen na mnohdy bídnou sociální pomoc, to potom už nikoho nezajímá. Hlavně že je o vraha v base kromě svobody docela dobře postaráno.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím jak to myslíš, že zachraňujeme život vrahům? Ano, trest smrti u nás neexistuje, ale 15, 20 let tvrdého vězení, nebo dokonce doživotí – není o co stát. Než někdo spáchá někdo vraždu, měl by myslet taky na pozůstalé. Děti zůstanou matce a pokud ta vydělává nedostatečně, může dostat pomoc od sociálky.

Další odpovědi
ivzez

Hapiky, možná jste myslel na něco konkrétního,
ale z otázky to není zřejmé.

Proč by se společnost měla starat o pozůstalé?
Odškodnit by je přece měl vrah a/nebo jeho rodina.

Brblal

Pokud má někdo psychický problém (třeba něco hrozného prožil), může navštívit psychologa a v klidu mu všechno říci. Dostane rady, jak postupovat, co dělat, funguje to…psychologové jsou asi v každé okresní poliklinice…nebo se zeptá svého obvodního lékaře, ten mu poradí, kam se obrátit…

hapiky

ivzez: Už jste někdy zažili že by krymoš někdy někoho odškodnil? Když ho pustí z lochu, tak makat tuplem nepůjde aby nemusel nějaké odškodné plat. Stejně se obvykle do lochu vrátí tak proč něco řešit?