Peggy2

Je pravda, že za dovolenkový certifikát pre amerického dôstojníka na návštevu snúbenice je potrebné zaplatiť 1200 $?

Je to pravda, že za dovolenkový certifikát pre amerického dôstojníka na návštevu snúbenice je potrebné zaplatiť 1200 až 1500 dolárov? Žiada ma o to už tretí dôstojník a chce aby som žiadosť poslala ja aj zaplatila. Keď ma príde navštíviť tak mi peniaze vráti.

Nejlepší odpověď
Arne1

Jsi snoubenka ? Nejsi… Takže to vhazuj do koše.
Vypadá to na variantu nigerijských dopisů.

Další odpovědi
Hlada

Tahle prostoduchá finta se ještě používá? Myslel jsem, že je to už tak profláklý podvod, že o tom už nikdo nemůže vážně uvažovat.

autacek

Tak hloupě důvěřiví lidé snad ani neexistují, to je nějaký vtip, ne? A vy po něm toužíte, že? Holka, vzpamatuj se.

ivzez

Peggy,
co je „dovolenkový certifikát“? Myslíte, že snad něco takového existuje?
Celé od začátku do konce je to podvod.

Snad někde existují ti vojáci, jejichž fotky podvodníci
někde ukradli. Ovšem ti o těch podvodech nevědí…

Peggy2

Ja vôbec po tom netúžim, ale sú otravní ako muchy. Jeden z nich lekár chirurg pracuje v Sýrii vyslaný OSN mi dokonca poslal mailovú adresu. Keď som si ju overila, tak som zistila, že sa jedná o podvodnícku spoločnosť, ktorá má identický mail ako OSN chýba len v názve nations písmeno „s“. Ak nie ste dosť pozorný tak to prehliadnete. Keď som to dotyčnému oznámila, tak ma nazval hlúpou ženou. Chcela som len vedieť, či sa sa dovolenkový certifikát skutočne platí alebo je to tiež podvod. Americké rodiny totiž podvodníckej firme platili neskutočné poplatky. Jedna rodina sa spamätala, až keď im zaslali faktúru za lietadlo JamboJet, ktorým chceli ich syna dopraviť na sviatky domov.

ivzez

Jste snad zasnoubena s třemi americkými vojáky?

Založte si novou elektronickou adresu → adresu, kterou
nebudete nikdy zadávat nikam do internetu, budete ji používat
jenom pro komunikaci s lidmi, které znáte.

A budete mít od podobných žádostí pokoj.

„Starou“ adresu si nechte jenom pro registrace,
nepoužívejte ji pro běžnou korespondenci.