Avatar uživatele
paul1

Je to pravda, nebo se mi to jen zdá?

Moc jsem se studiem mapy bouřek na světě předtím nezabýval. A možná, že je to jen náhoda. Ale skoro pokaždé, když si ji otevřu, tak je tam bouření v Evropě a mezi oběma Amerikami. Jinde po světě je skoro klid. Čím to je?

http://www.lig­htningmaps.or­g/#m=oss;t=3;s=0;o=­0;b=0.00;ts=0;z=2­;y=53.8525;x=83­.1445;d=2;dl=2;dc=0;

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone před 1058 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já jsem celosvětově výskyt bouřek taky nikdy nesledoval, prakticky mě zajímala jen Střední a Západní Evropa. Myslím si ale, že mezi základní předpoklady patří roční období a příslušnost do mírného až subtropického pásma. Teď máme v Evropě léto, takže taky velký příliv tepla a oblačnosti. U nás je převládající západní proudění, které k nám přináší masy teplého a vlhkého vzduchu z Atlantiku, živený navíc Golfským proudem. Ten obtěžkaný vzduch nad pevninou vystoupí do chladnějších vrstev atmosféry, kde se oblačnost vysráží. Totéž se děje i od Středozemního moře. V oblasti Karibiku se o to postará proudění od Afriky severně od rovníku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Řekl bych, že na tom webu nemají Asii a Afriku pokrytu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Europe
Oceania
America

Mají pokryto jenom tyto 3 oblasti. Vždyť to úplně vynechává Asii, Afriku, …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

Opravdu tam jsou ty možnosti, nějak jsem si nevšimnul. Stárnu. Teď ale jsou tam blesky v Africe, Tunis, Mali, Kongo … Tak nevím

před 1057 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek