mosoj

Je to pravda ?

Obraz zakoupený do Národní galerie. Něco podobného jako sochy před budovou Sazky. Tam to ale není „národní“ !!!

http://i40.ti­nypic.com/3463pe­u.jpg[/IMG]

Nejlepší odpověď
annas

I když se tento symbol objevil v několika českých filmech, například v Kulovém blesku, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Bony a klid či Bylo nás pět, také ve filmu Tomáše Vorla Gympl, rovněž na plakátu filmu Don Gio Píseň Vladimíra Merty, v literatuře atd., věřme tvrzení, že v tomto případě jde jen o hoax a že informace, která se šíří na internetu o koupi obrazu do NG, není pravdivá.

„František Ringo Čech potvrzuje, že inkriminovaný obraz nemá s Národní galerií nic společného a údajně jej zakoupila galerie v Torontu od soukromého sběratele. Pokud by prý skutečně k prodeji díla do Národní galerie došlo, cítil by se poctěn. Čech vysvětluje, že si každý malíř musí pokládat za čest, ocitne-li se jeho dílo v takové instituci, jakou je Národní galerie. A kdo to popírá, je podle něj lhář. Milana Knížáka má rád a nechal by na něm i případné finanční ohodnocení svého obrazu.“

Zdroj: http://newold­.blbne.cz/24699-zviratka-obdivuji-picu.html