Anonym012

Je to lež či záminka?

Máme odjet s přítelkyní do Itálie, za dva týdny. Platili jsme to oba a ona měla už před měsícem říci šéfce, jestli ji pustí a ona mě řekla, že je čas, že by na to stejně zapomněla a chce ji to říct dneska, když už se odjíždí 20.7. .. a řekla mi, že ji to volno nemusí dát. No, ale v kom je chyba? Já ji to říkal už před měsícem, tak nevím, co řeší.

Dělá to naschvál a dělá si srandu? Nebo je tak hloupá, že ve svých 40 neumí přemýšlet?

Rozmejšlí jestli jet podle mě..

Nejlepší odpověď
autacek

Už ses nás jednou ptal a poradit sis nenechal.

K tvému dnešnímu dotazu, do hlavy tvé přítelkyně nikdo nevidí, ale pravděpodobně kdyby chtěla jet, již to má dávno pořešené a plánujete spolu i program, co tam.

Další odpovědi
Muffz

Nechce se jí jet, to je jednoduché. Zase záleží, já to třeba v práci mám v klidu, takže si můžu dovolit říct příští týden jedu pryč a je všechno v pohodě. Někteří musí hlásit dovolené několik měsíců předem.

V tomhle případě ale asi nechce jet, na férovku bych se jí zeptal, jestli máš jet s někým jiným nebo jak. Hloupá není, jen se z toho chce vykroutit, případně se chce vykroutit od tebe celkově.

yuko

A co vlastně po Vás chce? Abyste zájezd stornoval a vrátil jí peníze? Na dovolenou s Vámi jet nechce a ta částka, kterou zaplatila, jí chybět nebude? Pokud to jde stornovat, tak to udělejte, pokud ne, její
smůla. Do Itálie určitě jeďte, tam je vždycky krásně a jistě se najde někdo, kdo s Vámi rád pojede. Taková ženská, která se pořád na něco vymlouvá, nestojí za to, abyste s ní ztrácel čas. Teď záleží na Vás, jak si poradíte. Přeji Vám štěstí a super ženskou, kterou můžete potkat třeba na dovolené v Itálii nebo tam s ní rovnou pojedete. Máte na to 14 dní.

ivzez

Přestože si řada lidí myslí, že si termín dovolené vybírá zaměstnanec,
není tomu tak. Podle zákoníku práce určuje čerpání dovolené zaměstnavatel.
A je pravda, že zaměstnanec může odevzdat písemnou žádost o dovolenou,
kterou zaměstnavatel nemusí schválit → bez ohledu na to, jak dlouho předem zaměstnanec žádost podal.

Podle mne může Vaše partnerka své nadřízené znát a vědět, že
žádat o poskytnutí dovolené ve větším předstihu nemá smysl,
protože tak dlouho předem by jí nadřízení dovolenou neschválili.

Já bych v tom nic jiného nehledala (podle mne nejde o žádný naschvál).
Ale pokud hledat chcete, musíte se ptát jí → nám se nesvěřila.