štamgast

Je to jedno nebo ne?

Teď o prázdninách chodíme i na pěší výlety do přírody, kde je i nerovný a krkolomný terén. Teď se sice již ochladilo, takže to moc neřeším ale když byly ty největší horka tak jsme také někam šli třeba lesem abychom nebyly na slunci. No teď už k věci. Samozřejmě když jdeme nezpevněným povrchem nemohu jít v nazouvákách nebo sandálech jenže v takovém horku se mi nechce cpát nohy do ponožek a ještě do zavřených bot, kór když se mi dost potí nohy. Takže se chci zeptat, zda je v podstatě jedno jestli jsem v zavřených botech naboso nebo v ponožkách či zda to má smysl. Teď už chodím v ponožkách ale když byly velká horka tak jsem šel naboso.

Odpovědi
marci1

Do zavřené obuvi bych určitě doporučovala ponožky. Dají se koupit i tenké. Boty si potem brzy zničíte.

zzzzz

Já mám Adidas climacool a ty se mohou nosit bez ponožek. pokud to nejsou speciální boty na chození bez ponožek, tak ponožky určitě ano, jinak budou boty zapáchat, místo ponožek vsaje pot bota. Dají se koupit i něco jako sandály s pevnou špicí i patou, ale po boku jsou otevřené a jsou trekové.

ladaadal

No, specielně na tůry to bez ponožek moc dobré není, hrozí ti puchýře. Navíc ponožka saje pot, řekl bych, že bez ní se noha potí ještě víc, ale je to asi každého věc. Já osobně vlezu pez ponožek jen do pantoflí, jinak na noze nesnesu bez ponožky ani sandálu. Ihned mi naskočí plíseň nebo bradavice.

Marast

IMHO noha bude náchylnější k plísním a otokům

BSmanka

Jednot to není, protože pro nohu to není zdravé. Já jsem toto dilema vyřešila sandála a se špičkou- pryžovým okopem. Vyrábí je firma keen a jsou super, Máš pak nohy pěkně na vzduchu, ale nehrozí žádný úraz a jde se v nich skoro jako v pohorách.