hapiky

Je to ideální léto? Horko, horko, menší bouřka a zase horko?

Nejlepší odpověď
annas

Nepovažují léto v posledních letech za ideální, teploty jsou nadprůměrné.

Střídají se tropické teploty na koupání, občas se objeví „středoevropská“ letní teplota a bouřky. No, neřekla bych, že bouře jsou menší, záleží v které oblasti. Jsou spíš prudké, s přívalovými dešti,které zvyšují hladiny řek, vítr, který je doprovází, ničí stromy atd.

Horké léto, horké léto, myslím si, že není takové, jaké by mělo být.

Další odpovědi
Spartaboy

Ideální léto je podle mě max. 27 nebo 26 stupňů ve stínu. Jinak to není léto ale grilování lidu.

dudu

Počasí se letos vrátilo k normálu, průběh odpovídá době mého mládí, tj. šedesátým a sedmdesátým létům. Např. nyní máme na chalupě klasických – ve dvoře 26, voda v bazénu 25 a v kuchyni 20 stupňů. Prostě léto ideál.

da ny

Jaképak horko a ideální léto :)?
Červenec byl chladný, 1 den teplo, 2 dny zima. Žádné teplé červencové noci (jen 5 – 7°C). Ráno jen 10 – 12°C (kolem 6. hodiny), sucho, žádná pořádná úroda.
Z dětství a mládí si pamatuji prázdninové měsíce takové, jak je nyní posledních 14 dní. Kolem 80. i 90. let bylo o některých prázdninách měsíc chladno a stále pršelo. Jezdili jsme s dětmi na prázdniny s velkými kufry k příbuzným aj., nabalení jako pumpy ;).