JájsemRaibek

Je to hoax nebo výmysl, nebo je to pravdivá skutečnost, jak byla vymyšlena čísla?

Možná to ještě najdu a dám sem odkaz, ale viděl jsem, jak byla dříve vymyšlena čísla a to podle úhlů. Jednička má jen jeden úhel, dvojka má dva úhly, trojka tři atd. Nula nemá žádný, protože to je kolečko.
A nyní mě zajímá zda je to jen výmysl, nebo skutečnost?
Pro upřesnění uvádím, že číslice jsou trochu hranaté a ne takové ty zakulacené jak je známe.

Nejlepší odpověď

Raibek určitě myslí tohle https://www.go­ogle.com/amp/s/www­.jergovic.com/aj­felov-most/arapski-brojevi/amp/

Další odpovědi
annas

Český zdroj na vznik čísel, v nichž se dají najít úhly, je v odkazu. Možná si někdo pohrál a vytvořil teorii s úhly.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-1-je-jedna-2-je-dve-atd-atd

http://www.au­thorstream.com/Pre­sentation/wis­tariecz-1444586-cisla/

"Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!!
Jan Amos Komenský (1592 – 1670)

"Stručná historie čísel. Arabská čísla rozhodně nevymysleli Arabové a římské Římani

Dnešní čísla, nazývané také indo-arabská čísla, jsou kombinací pouhých 10 symbolů nebo číslic: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 0. První výskyt indických číslic byl již prokázán v buddhistických textech. A jejich vznik je datován mezi lety 400 před naším letopočtem a 400 našeho letopočtu.

Označení arabské číslice tak vzniklo zřejmě z neznalosti jak individuální tak společenské, protože zvláště středověká církev nebyla v obecné rovině až tak osvícená, jak se mnohdy píše. Bohužel označení zobecnělo takovým způsobem, že se na některých školách používá dodnes.

Masivnější používání číslic ve společnosti započalo až obrození po francozské revoluci, která poprvé a nevratně svrhla staletou diktaturu církve. Souvisí to s mnohými přelomovými společenskými změnami, které vznikaly za vlády Napoleona.„atd.“

Jedna z nejnovějších informací z 9. 2. 2020, autor Michal Matušek

Kepler

Tak čísla, nebo číslice? Já myslím, že s úhly to nemá nic společného. Číslice můžeme psát různými způsoby. Třeba dvojka hranatě má 3 úhly, psáno kulatě jen jeden. A že by devítka měla 9 úhlů? 🙂 Jinak se ve světě nejvíc rozšířily arabské číslice platné pro desítkovou soustavu. Ta zase vznikla patrně podle počtu prstů na rukou.

Pepa25

Samozřejmě, že je to výmysl – možná toho pána, které uvádí 4154, možná někoho jiného. Původ arabských číslic je méně sofistikovaný 😉

Drap

Traduje se to, ale jak to ve skutečnosti bylo si nikdo nepamatuje a s naprostou přesností se to snad ani nikdy nedozvíme.

kia

Výmysl to není. Vysvětlení najdete v knize „100 důležitých věcí O UMĚNÍ A MATEMATICE které nevíte“. Autor John D. Barrow.