dust8

Je to divné nemít z ničeho strach či spíše sebevražedné?

Nejlepší odpověď
Edison

Definujme si strach: Strach je nepřeměřená reakce na neznámé a to ještě předem… Pak si definujme „divné“. Co je divné pro jednoho, nemusí být divné pro jiného. Objektivně pak divného není nic. Jsou jen věci přirozené a nepřirozené. Nemít strach není přirozené, ale ne nebezpečné. Mít strach je sice přirozené, ale pokud to přejde do chorobného strachu, čili fobie, je to až omezující. Pak tu máme onu obavu, o které jsem psal jinde. Obava je ochranná reakce, která pomáhá hodnotit rizika. Nemít obavu tedy může vést až k nepřiměřenému hazardu.

Další odpovědi
Kepler

Kdo tvrdí, že nemá z ničeho strach, ten kecá. Nebo je to psychicky nemocný člověk bez pudu sebezáchovy.