jirka F

Je teoreticky bezpečné pít dešťovou vodu, která napršela ve volné přírodě?

Zkoušel jsem v rámci amatérského výzkumu pít deštovou vodu z nedaleké tůnky byla dobrá ale ne příliš čistá,ale napadlo mě může s toho mít člověk nějaké zdr.problémy pokud je voda znečištěná.Pátral jsem na internetu ale nenašel jsem nic kromě nějakých bakterií jinak o tom že by byla zdr. závadná a byly s toho nějaké nemoci o tom jsem zatím nečetl.

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě závisí na míře bakteriálního znečištění, čím déle je voda vystavena volnému prostředí, tím víc breberek obsahuje. A taky závisí na imunitě dotyčného člověka. Voda z horského potoka je relativně bezpečná, sám ji odmalička piju bez následků. Voda z louže ve skalní prohlubni po dešti je na tom ještě líp, ale úplně nejlepší voda je pramenitá. Dlouhodobě se ale dešťová voda k pití nedoporučuje, neobsahuje minerály a naopak způsobuje demineralizaci tělních tekutin osmotickým efektem. Je to vlastně destilovaná voda. Jen velmi zhruba porovnání destilka – dešťovka – povrchová voda – stolní minerálka: 1 : 10 : 100 : 500 co do obsahu rozpuštěných látek.

Další odpovědi
nyjono

Myslím, že to je teoreticky nebezpečné.
Právě kvůli těm bakteriím. Záleží také na počasí, co vše se do tůňky dostane. Krom bakterií.

Kelt

Pamatuji si ještě z hodin branné výchovy, že existuje nějaká látka, takové bílé tabletky, které se hodí do libovolné vody v přírodě a pak je libovolná voda , možná se i musí převařit a filtrovat, vhodná k pití.