annas

Je tajemné mumio opravdu všelékem? Z které doby pocházejí o něm první zmínky?

Jak vznikl název, kde se mumio nachází?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Mumio nebo mumijo (rus. мумиё, lidově též horská pryskyřice, slzy skal apod.) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnějsí považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači. Mumio je přírodní směs organických i neorganických prvků snadno rozpustná ve vodě, které se sbírá ve skalních trhlinách, dutinách, výklencích v podobě amorfních vrstev, slupek, výrůstcích černé, tmavohnědé či hnědé hmoty podobné pryskyřici s příměsemi písku, či štěrku
Původ výrazu mumio není jasný. (Heslo na ruské wikipedii shledává původ slova mumio ve slově mumie. Podle anglické verze wikipedie: „Výraz mumio pochází z řečtiny.“

Léčivé vlastnosti mumia jsou podrobně popsány. Je prokázáno, že je to silný biostimulátor, schopný potlačit mutativní procesy v organismu, povzbuzovat některé funkce imunitního systému, posilovat regenerační procesy v poškozené tkáni. Léčivé vlastnosti mumia souvisí s přítomností v něm obsažených bioaktivních složek a prvků, které mu přidávají ozdravné, bolest tišící a protizápalové vlastnoti. Kromě toho má mumio omlazující a celkově omlazující efekt. Mumio současně nepovzbuzuje růst nádorových buněk. Kromě toho je mumio s úspěchem používáno mezi cykly protinádorového léčení: pomáhá odstranit nežádoucí následky chemo a radioterapie. Nejsou zaznamenány škodlivé vlivy preparátu na průběh těhotenství

První zmínky o Mumiu jsou starší více než tři tisíce let. Mumio znali nejen v Babylóně, Persii, Egyptě, ale i v Řecku, Římě a samozřejmě v Asii. Samo slovo Mumio (někdy psáno Mumjo, Mumijo, Mumyo) má pravděpodobně slovní základ v řečtině – znamená „tělo uchovávající“. Je to název, který se používá v západní civilizaci
http://www.ik­vido.com/mumio-ciste-35

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mu­mio

Další odpovědi
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mu­mio