masakrac

Je studentská půjčka výhodná?

Dobrý den,

mám dotaz ohledně studentské půjčky ohledně studia v Anglii.

Nevím, jestli si někdo pamatuje mojí předešlou otázku, ale rozhodl jsem se to tedy po dlouhém přemýšlení zkusit vyzkoušet v zahraničí. Vzhledem k tomu, že školné za rok je v Anglii astronomické, budu si muset půjčit a nejvýhodněji to jde od britské vlády co jsem tak koukal i bezplatná agentura mi to doporučuje co radí studentům.

Mám z toho celkem strach, vzhledem k tomu, že se půjček štítím a radši si sám na věci našetřím.

Máte s tím někdo zkušenosti, popřípadě co si o studentské půjčce myslíte z finančního hlediska?

odkaz na financování: https://www.u­nilink.cz/finan­covani/

Předem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Dochy

Tak ta půjčka jak je na stránkách uvedena vypadá docela zajímavě… Platíš jen pokud vyděláváš nad nějakou mez, po 30 letech zbytek půjčky anulován. Samozřejmě by to ale chtělo zjistit i další podmínky, např:

  • úroky
  • co se stane když nedostuduješ

Další odpovědi
aliendrone

Tohle se NEDÁ zobecnit, protože to, co může být výhodné pro jednoho, může ZÁROVEŇ být doslova zaříznutí pro druhého. I jediná větička malým písmem může rozhodovat o skvělé možnosti anebo o totálním průšvihu (což z tohoto kusého reklamního textu NEPOZNÁŠ) i za jinak shodných podmínek a okolností, které jsou ovšem REÁLNĚpro každého JINÉ. (Někdo JE schopný, pracovitý a má příležitost či jde aktivně za ní, další líný lempl a čeká, až ho příležitost „najde sama“ – v obou případech „totéž“ NENÍ v důsledcích totéž).

Je to podobné, jako když se zeptáš 2 lidí, jestli „je voda dobrá“? První, který umírá žízní ti ji vychválí do nebes a druhý, který se v ní topí jí asi nebude schopen přijít na jméno. ;) :D :D

ivzez

Žádná půjčka není výhodná. Studentská půjčka by snad mohla
být o něco málo méně nevýhodná, ale nevýhodná je/bude i ona.

Michálek1245

Fakt, zda je půjčka výhodná má dvě strany. První je samozřejmě faktická, tj. jsou nějaká čísla, úrokové sazby a tak dále. A druhá je relativní a to je to, za jakých okolností je výhodná pro tebe. Samozřejmě studentské půjčky většinou výhodné jsou. Pak je docela výhodná půjčka pro živnostníky od https://www.gen­tlemenfin.cz/puj­cka-pro-zivnostniky/ . Ale tedy už pak vždycky záleží na tom konkrétním podnikateli a podmínkách, za kterých ty peníze potřebuje.