Droxy

Je možné ve věku 15 až 18 let vlastnit a prokázat vlastnění peněz?

Například u Brigády: Když starší 15 let pracuje přes léto jako číšník, vydělá si třeba 15000 a bydlí u rodičů, tak je nějak možné zajistit, aby mu rodiče nemohli sebrat peníze, když si je legálně vydělal vlastní prací a prokázat, že je vlastní? Někde jsem slyšel, že u paysafecard je možné vlastnit peníze i od 15 let a že tito lidé nenáročně zvládají platit poplatky za vlastnění karty (jestli vůbec nějaké jsou). Je to pravda a je kdyžtak nějaká lepší, výhodnější karty pro starší 15 let? (potřeboval bych někam uschovat 46000)

Nejlepší odpověď
Quimby

Když je zaměstnán, tak má smlouvu → ve smlouvě je jméno i mzda
Když si ty peníze vydělá, tak mu je buď dají na účet → ten někdo vlastní
Když mu je dají v hotovosti, tak ať si zažádá o výplatní pásku → zde je opět jméno i částka
Tím si teda může prokázat původ peněz a ani rodiče mu je sebrat nemohou.
Ale na druhou stranu, pokud vyděláváš, mohl bys přispívat na nájem nebo jinak doma pomáhat, přecejenom pomůžeš rodičům
U paysafecard nevím, ale většina zahraničních služeb vyžaduje plnoletost, přečti si podmínky bude to tam hned někde u registrace.
Existují studentské účty, které nemají fixní měsíční poplatek, ale poplatky za jednotlivé úkony – výběr a tak.
Koukni na mBank, Zuno, Airbank… nebo prostě do googlu „studentský účet“

Další odpovědi
Dochy

Nejsem právník, ale obávám se, že pokud nejseš plnoletý, jsou za Tebe i Tvé finance zodpovědní rodiče. Pokud máš s rodiči až takový problém, že před nimi musíš schovávat peníze, je nějaká možnost nechat se zplnoletnit. A podle nového zákona už by to mělo jít i z jiných důvodů, než kvůli manželství… Možná by tohle mohlo být vhodné zrovna pro Tebe.