Yggdrasil.

Je stát New York pojmenovaný po New York City nebo naopak?

Nejlepší odpověď
annas

Oba názvy vznikly současně.

Překvapivý útok ohromující silou dovolil Anglii dobýt Nové Nizozemí v roce 1664. Kolonie i město byly přejmenovány na New York.

New York – město
V roce 1664 dobyli město Angličané a přejmenovali je na New York na počest pozdějšího krále Jakuba II., tehdy prince z Yorku a Albany.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/New_Y­ork

New York stát
V roce 1664 region s názvem New Amsterdam se stal kolonií Velké Británie až do doby nezávislosti 1776 a získal název New York.
http://www.sta­tesymbolsusa.or­g/New_York/na­me_origin.html

Stejně další anglický zdroj uvádí stejný původ názvu shodně a ve stejnou dobu.

Původ a historie New York

Bývalý New Amsterdam (město) i New Nizozemsko (kolonie) byly na Nex York přejmenované, když je získali Britové v roce 1664 na počest vévody z Yorku a Albany (1633–1701),
http://www.ety­monline.com/in­dex.php?term=New+Y­ork&allowed_in_fra­me=0

New York byl pojmenován po anglickém vévodovi z Yorku a Albany (a bratrovi anglického krále Karla II), V roce 1664, kdy region s názvem New Amsterdam byl převzat z holandštiny.. Stát byl kolonie Velké Británie, až do doby nezávislosti v roce 1776.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/histori­e/244810-kral-podle-ktereho-pojmenovali-new-york.html
Doplňuji:
Ad Slecna 007 – škoda, že jste nedoložila svou odpověď odkazem. Je nepřesná.

Co znamenají vaše slova?
„Oboje po Yorku v Anglii a v přibližně stejnou dobu?“.

víc diskuse

Další odpovědi
Slecna 007

Ani jedno. Město i stát jsou pojmenovány nezávisle na sobě po té, co nad nimi převzali faktickou moc Angličané. Tehdy přestal existovat Nový Amsterdam a vznikl Nový York. Oboje po Yorku v Anglii a v přibližně stejnou dobu.

annas

Ad Slecna 007 – nemůžete pro pro své tvrzení odkaz?

„Oboje po Yorku v Anglii a v přibližně stejnou dobu.“ Po kterém Yorku? Co znamená přibližná doba?

Slecna 007

Ahoj,
odkaz nemám, to jsem psala z hlavy. Učila jsem se to ve škole.
„Oboje ve stejnou dobu“ znamená někdy na začátku 17. stol.
Zdravím, Slečna