annas

Je stanovený časový limit na délku popových písní či některých jiných melodií? Pokud ano, proč asi?

Něco jsem zaslechla v rozhlase, ale nevěnovala tomu pozornost.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Ten časový limit skutečně existuje.Má hodnotu kolem tří a půl minuty.
Bylo zjištěno, že to je optimální doba, po kterou si skladba udrží pozornost posluchače.
Délka písniček je vhodná i pro vkládání reklam v rozhlase.

Další odpovědi
Rocker

Je spousta dlouhých skladeb,myslím že Iron Maiden mají jednu 14 minutovou,dlouhé mají třeba Pink Floyd,Dire Straits.Teď jsem našel Tarkus od ELP-přes 21 minut.Bohužel je nikdy asi nepustí v rádiu:-(