Avatar uživatele
Babsi

Je stahování z rapidshare legální?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Losos

Nejde tak ani o to, pro čí potřebu daný materiál stahuješ, ale pokud se jedná o materiál opatřený ochrannou známkou, který není určen k takovému šíření (hudba, hry, seriály, filmy) tak to samozřejmě legální není. Nejde tedy o server, odkud stahuješ, ale o materiál.

Kdyby to legální bylo, myslíte, že by existovali a uživili by se nějaké prodejny s hrami, hudbou či filmy ? :) Potažmo vývojáři her, hudebníci či filmaři a jejich distributorské firmy ? Samozřejěm že ne ;)

Takže odpověď na otázku: NENÍ TO LEGÁLNÍ ! :)

Ale víme jak to chodí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

No,já tedy nevím,jestli ano nebo ne,ale taky jsem dnes slyšela,že ti,co stahují i pro vlastní potřebu budou postihováni nějakými pokutami,nic blíž ale nevím.
http://www.bez­pecnyinternet­.cz/pokrocily/sta­hovani-souboru-programu/softwarove-piratstvi.aspx

http://www.fil­mynejsouzadar­mo.cz/cs/co-je-autorske-pravo/

Podle toho,co jsem se dočetla,stahování trestné není,ale kopie by měla být jen pro vaši potřebu,čili nesmíte půjčit ani darovat,už vůbec ne prodat.Moc se v tomto zatím neorientuju,takže nevím,jestli jsem vám vůbec odpověděla dobře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
blesk26

Jde o to jak a co stahujete. Samozřejmě princip kopírování čehokoliv na co se vztahují autorská práva není úplně v pořádku.

Ale ve zkratce, jak jsem to vyčetl a chápu já (ale neručím za úplnou správnost odpovědi):

  1. Stahovat „legálně“ můžete jen audiovizuální materiály pro svoji potřebu (filmy, hudba). Stažení a hlavně následná instalace software už nelegální bezesporu je, tam porušujete licenční ujednání, které instalací odsouhlasujete.
  2. Stahovat „legálně“ lze pouze tím způsobem, že dílo zpětně neposkytujete dalším. Takže Rapidshare a přímé stahování z internetu je v pořádku. Zákon neporušujete vy, ale ten, kdo to na Rapidshare uploadoval. Stahování pomocí dc++ nebo torrentů už v pořádku není, neboť zároveň se stahováním odesíláte data a tím jej poskytujete dalším osobám.

Snad jsem to rozumně vysvětlil, takto jsem to asi před rokem někde vyčetl, doufám, že zákon od té doby nezměnili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Pokud stahuješ pro svoji potřebu,nešíříš to dál -tak snad není nikde problém

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnieCuoco

Stahování z rapida je ještě v pohodě ale hlavně nestahuj z torrentů! =)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek