Je stahování trestné?

Ahoj, je stahování z internetu u nás trestné? Sem tam si něco stáhnu, ale z těch článků na internetu nejsem moc chytrý, někdo říká, že stahování hudby trestné je, jiní, že ne. Jak je to tedy?

Nejlepší odpověď
frankie

Záleží na tom, co člověk stahuje. 🙂
Samotné stahování hudby a filmů trestné v žádném případě není. Trošku spornější je to u torrentů, kde člověk při stahování zároveň stahovanou část souborů sdílí. Stejně tak u nás existuje právo si z nosiče (DVD/CD) vytvořit záložní kopii. Pokud si stahujete hudby/filmy pro vlastní potřebu (přes nějaké služby jako Rapidshare), policie se bát nemusíte. 🙂
Trestné je naopak sdílení, nahrávání na ftp nebo různá úložiště. Největší riziko hrozí při sdílení hudby/programů/fil­mů přes DC, kde si každý vyšetřovatel/de­tektiv může zjistit tu záplavu věcí, co sdílíte, a na základě uvedené IP adresy a s následnou pomocí vašeho poskytovatele vás snadno dohledat…
Stahování komerčních programů je trestné v každém případě, tam nic jako použití pro osobní potřebu neexistuje.

Další odpovědi
Jivinho

Stahování hudby filmů není, sdílení je. SW a PC games je trestné i stahování.