Ahoj, je stahování z internetu u nás trestné? Sem tam si něco stáhnu, ale z těch článků na internetu nejsem moc chytrý, někdo říká, že stahování hudby trestné je, jiní, že ne. Jak je to tedy?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mofli před 6227 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Záleží na tom, co člověk stahuje. 🙂
Samotné stahování hudby a filmů trestné v žádném případě není.
Trošku spornější je to u torrentů, kde člověk při stahování zároveň
stahovanou část souborů sdílí. Stejně tak u nás existuje právo si
z nosiče (DVD/CD) vytvořit záložní kopii. Pokud si stahujete hudby/filmy
pro vlastní potřebu (přes nějaké služby jako Rapidshare), policie se bát
nemusíte. 🙂
Trestné je naopak sdílení, nahrávání na ftp nebo různá úložiště.
Největší riziko hrozí při sdílení hudby/programů/filmů přes DC, kde
si každý vyšetřovatel/detektiv může zjistit tu záplavu věcí, co
sdílíte, a na základě uvedené IP adresy a s následnou pomocí vašeho
poskytovatele vás snadno dohledat…
Stahování komerčních programů je trestné v každém případě, tam nic
jako použití pro osobní potřebu neexistuje.
|
3Kdo udělil odpovědi palec? Mofli, Dr. Avatar, anonym
před 6210 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Stahování hudby filmů není, sdílení je. SW a PC games je trestné i stahování.
|
1Kdo udělil odpovědi palec? StreeHonzák
před 6159 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Bedy | 1528 | |
| Michal Kole | 1199 | |
| led | 1169 | |
| Hlada | 1134 | |
| mosoj | 1123 | |
| gecco | 904 | |
| www | 827 | |
| badisko | 817 | |
| cochee | 814 | |
| Dochy | 746 |
| Software |
| Hardware |
| Internet |
| Programování a webdesign |
| Sítě |
| Bezpečnost |
| Ostatní počítače a internet |