M-Rock

Stahování her

Dobrý den, chci se zeptat jestli je zákonné stahování her? Pokud ano kde se dají hry zdarma, podobně jako hudba na ulozto.cz, stahovat?

Odpovědi
joey

Hry jsou stejne jako software licencovany a pokud licence neumoznuje volne sireni (demo, trial, freeware, open-source apod.) pak na stazeni takoveho software neni pravni narok, tj. neni povoleno mit kopii takoveho software bez platne licence, a to ani pouhe instalace.

Teoreticky by nemely existovat zdroje (servery), kde stahnete software bez licence, takze by mela platit rovnost – mohu to stahnout = mam to legalne. Prakticky ale vsichni vime, ze skutecnost je jinde. Takovy poskytovatel se ale dopousti mnohem zavaznejsiho poruseni licence (neopravneneho sireni).

Je dobre asi take podotknout, ze stahovani nelicencovaneho software ma sva dalsi uskali – krom moralniho hlediska (program nekdo vyvinul a ocekava prislusnou odmenu) neni neobvykle, ze aplikace a hry sirene mimo oficialni kanaly byvaji casto nakazeny ruznou sw haveti (viry, wormy, trojany).