je správně přísloví červená a modrá pro blázna je dobrá nebo zelená a modrá pro blázna je dobrá??

Nejlepší odpověď
takhlene

Říkalo se:zelená modrá pro blázny dobrá,ale dnes už to asi vůbec neplatí,hlavně co se týče módy.

Další odpovědi
ReHu

Kdysi dávno se říkalo zelená a modrá, ale přísloví to rozhodně není.

Módní trendy se mění, dnes to už neplatí.

Terryle

Já to znám „červená modrá“. Jako malé mi to mamka neustále opakovala a mě to hrozně rozčilovalo, protože červená s modrou byla v dětství má nejoblíbenější kombinace… :o)

gnr54

Já to znám takhle.Zelená,modrá pro blázna dobrá,červená k tomu jdi blázne domů.

iceT

Maminka mi jako malé vždycky říkala at si neberu kombinaci modré a červené,přesně v duchu červená modrá,pro blázna dobrá.Dnes je to asi jedno,viděla jsem už všelijaké barevné kombinace.No ale Superman i Spiderman mají také modročervené dresy…