Avatar uživatele
annas

Je spravedlnost univerzální hodnota, nebo existují různé druhy spravedlnosti v různých společnostech?

Setkali jste se s různým měřítkem spravedlnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, anonym, vagra, nabubindes, Drap, anonym, gagaga před 5025 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

čo je to „spravedlnost“? Každý na to pozerá inak. Iný pohľad na spravodlivosť v Európe, iný v Ázii, iný v Afrike. Ide o pohľad, z ktorej strany sa na problém pozeráme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Pro pravdu, názor a spravedlnost má každý jedinec svou vlastní specifikaci. Záleží v jaké společnosti (náboženské, sociální, politické,..) dotyčný žije, jaké morální mustry tyto společnosti uplatňují a jak je jedinec ochoten tato pravidla respektovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nabubindes

„spravedlnost je slepá“ může být výrok soudu takový aby byly obě znesvářené strany spokojené? vždy je to tak, že s pohledu té druhé strany je to nespravedlivé! ovšem kdyby byla vina jen na jedné straně netrvaly by soudy tak dlouho!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

PANÍ ANNAS. SPRAVEDLNOST JE JEN JEDNA: A TO BOŽÍ" JINÁ SKUTEČNÁ SPRAVEDLNOST PROSTĚ NEEXISTUJE,PROTOŽE ČLOVĚK AČ SI MYSLÍ ,ŽE JE SPRAVEDLIVÝ-KAŽDÝ NECHť SI DÁ RUKU NA SVÉ SRDCE,TAK POKUD JE K SOBĚ POCTIVÝ ZJISTÍ,ŽE KE SKUTEČNÉ SPRAVEDLNOSTI MÁ HODNÉ DALEKO!!!
JE TO TAK U NÁS VŠECH LIDÍ AŤ POCHÁZÍME Z JAKÉKOLI ZEMĚ. ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: PRAVDA

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek