annas

Je spravedlnost univerzální hodnota, nebo existují různé druhy spravedlnosti v různých společnostech?

Setkali jste se s různým měřítkem spravedlnosti?

Nejlepší odpověď
led

čo je to „spravedlnost“? Každý na to pozerá inak. Iný pohľad na spravodlivosť v Európe, iný v Ázii, iný v Afrike. Ide o pohľad, z ktorej strany sa na problém pozeráme.

Další odpovědi
Bumbes

Pro pravdu, názor a spravedlnost má každý jedinec svou vlastní specifikaci. Záleží v jaké společnosti (náboženské, sociální, politické,..) dotyčný žije, jaké morální mustry tyto společnosti uplatňují a jak je jedinec ochoten tato pravidla respektovat.

nabubindes

„spravedlnost je slepá“ může být výrok soudu takový aby byly obě znesvářené strany spokojené? vždy je to tak, že s pohledu té druhé strany je to nespravedlivé! ovšem kdyby byla vina jen na jedné straně netrvaly by soudy tak dlouho!

anonym

PANÍ ANNAS. SPRAVEDLNOST JE JEN JEDNA: A TO BOŽÍ" JINÁ SKUTEČNÁ SPRAVEDLNOST PROSTĚ NEEXISTUJE,PROTOŽE ČLOVĚK AČ SI MYSLÍ ,ŽE JE SPRAVEDLIVÝ-KAŽDÝ NECHť SI DÁ RUKU NA SVÉ SRDCE,TAK POKUD JE K SOBĚ POCTIVÝ ZJISTÍ,ŽE KE SKUTEČNÉ SPRAVEDLNOSTI MÁ HODNÉ DALEKO!!!
JE TO TAK U NÁS VŠECH LIDÍ AŤ POCHÁZÍME Z JAKÉKOLI ZEMĚ. ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: PRAVDA