bauerlukin

Je špatně když do sběrných kontejnerů hodím mastnou skleněnou nebo plastvou láhev?

Odpovědi
Ametyst

Není. Třídíš dobrovolně a nikdo Ti za to ani nezaplatí, naopak! Od toho jsou dobře prosperující firmy, aby si poradily s odpadem.

Edison

Tak mělo by se vyplachovat. Ale vzhledem k tomu, že to stejně nedělají všichni, ani to nelze zajistit, tak se obecně počítá s tím, že to je nevypláchnuté.

Ametyst

Zde je docela poučný fejeton o tom našem slavném třídění: Ondřej Neff: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/fejeton-koraby-neodpluji.A190806_221­002_p_spolecnos­t_wag

Edison

Ametyst… není tak docela pravdou, že ti za třídění nikdo neplatí. Ale platí se za netřídění. Tam, kde se třídí je svoz lacinější. Sice nepatrně, ale je.

Ametyst

V čem nemám ve své odpovědi pravdu?:-)

Edison

Že Ti za to nikdo neplatí. Vlastně platí. Levnějším svozem.

Ametyst

Levnějším sotva: k nám ani nezajíždějí popeláři, protože prý máme nezpevněnou cestu. Nejsem sice ignorant, co dá plastový pytel s komunálním odpadem na tu cestu a počká, až ho lišky a jiná zvěř roztahají po poli. Hodím pytel do kufru, nastartuji vlastní auto a zavezu odpad 2 km do kontejneru. Recyklovatelný odpad vozím tamtéž a stejným způsobem. Já žádné služby za ten poplatek opravdu nedostávám.