Sebtana

Je sobecké říkat, že se vám něco nelíbí?

Zdravím.
Je sobecké říkat, že se vám něco nelíbí? Ať už jde jen o názor na určitou věc nebo danou situaci. Když jeden po druhém něco chce, ale tomu druhému se to nelíbí, co má dělat? Jestli řekne, že se mu něco nelíbí, ten první bude smutný. Jestli řekne, že se mu to líbí, bude smutný zase on.
Takže teoreticky, je sobecké říkat svůj názor a udělat tak někoho smutným, nebo je lepší zatnout zuby a ten smutek vzít občas na sebe, když je daná věc pro toho druhého moc důležitá?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Mlčeti zlato.

Další odpovědi
ivzez

Není to sobecké.
Ale vždycky je potřeba brát ohled na toho druhého.
Sdělit mu svůj názor jednoznačně, ale zároveň tak,
aby bylo jasné, že tím neodmítáte jeho.
[Ani jemu by nebylo příjemné, kdybyste
po něm opakovaně chtěla něco, co se mu nelíbí. ]

Kepler

Říkat o něčem, že se mu to nelíbí sobecké není. To spíš když to odsuzuje, prohlašuje o tom, že to stojí za prd. Třeba v otázkách vkusu, hudby apod. To bych se snažil tu záležitost nejdřív rozmluvit, ale kdyby protějšek nedal jinak… Tak prosím, ať si klidně dá na zahradu sádrového trpaslíka a pouští si k tomu vojenské dechové pochody 🙂

Drap

Nelze z tohoto vyvozovat sobeckost. Když se mi něco nelíbí, dám to najevo.

majestic

Rozhodně ne, co je to za hloupost? To je stejně hloupé, jako „mlčeti zlato“.

Pokud se mi něco nelíbí, dám to najevo, nezájem.