Je snažší se naučit hrát na elektrickou kytaru nebo na akustickou kytaru?

Odpovědi
franku

To je stejné,žádný rozdíl.

geoorg

Řekl bych, že záleží na tom, co tě víc baví. Pak to jde vždycky snadno. Taky záleží na tom, jestli chceš hrát jen akordy (pak je to jedno), nebo „vybrnkávat“. Já hraju na akustiku. Vybrnkávání mi přijde jednodušší na ni, protože na každou strunu mám jeden prst. Na elektriku se hraje trsátkem, takže je potřeba si zvyknout o kolik ho máš posunout, abys nebrnkal na jiné struny.

Nicméně pro začátek bych asi doporučil koupit akustiku.