Rokio

Je snadnější práce senátora, nebo poslance? Co myslíte?

Podle mě určitě práce senátora a ještě dostává více zaplaceno a je volen na delší časové období.

Pokud se nepletu, senátor zákony pouze schvaluje/zamítá, zatímco poslanec je musí i vymýšlet a je častěji na veřejnosti.

Jaký je váš názor? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Práce senátora a poslance se z principu liší, liší se jeho náplň. Nelze napsat obecně, záleží na konkrétní osobě. Senát funguje jako pojistka, jeho roli lze zaznamenat při situacích, které bývají hraniční a problematické.

Senátor se také zpovídá svým občanům. Stači sledovat jejich práci a nevěřit demagogům, kteří mu falešně podkopavají autoritu. Opravdu to není zbytečná instituce, jen nemá tak mediální prostor.

Další odpovědi
jsemjá

Napadá mě, že by jsi mohl být senátor v mojí straně.

led

Senátor je tiež poslanec.
Zjednoduším to v oboch zákonodárnych inšitúciach fungulú volení poslanci. Rozdiel je len (okrem peňazí) v náplní práce. Oba orgány sú v súčasnosti dôležité pre chod štátu.

elkon

Senát je zbytečnost. Jen zdržuje přijímání rozhodnutí. Když vetuje zákon, stejně ho pak parlament přehlasuje, takže jde pouze o zdržení, nic to nepřináší.

anonym

Rokio: Děkuju za ocenění.

Rokio

elkon: A navíc to stojí daňové poplatníky peníze.