Dena220

Je Sibírsky Husky naozaj veľmi komplikovaný pes?

Aktuálne žijem v Nemecku a uvažujeme o psíkovi na náš nový dom. Práve o huskym. psa dokážem vycvicit ,ale viem že husky je veľmi komplikovaný pes. Viac menej aj tvrdohlavý. Potrebujem od neho rešpekt a nechcem aby si robil čo chcel. Samozrejme nechcem byť na neho ani tvrdá,aby mu naďalej zostala priateľská povaha. Ale musí ma počúvať. Budem mu venovať dostatok času ,taktiež šport. Je to inteligentný pes ,ale je dosť samostatný a neviem či sa mi podarí vychovať ho tak aby keď niečo poviem tak to platí. Na slovensku sme mali labradora a ten posluchal ,ale husky je inej povahy. Máte niekto skusenosti s týmto psom?Ďakujem

Nejlepší odpověď
anonym

Nemám osobní zkušenosti s tímto plemenem právě proto, že jsem si vědoma jeho „zvláštností“, které bych u vlastního psa nebyla schopna akceptovat. Bohužel několik mých přátel podlehlo touze vlastnit, (tak jako Vy) huskyho.
Husky mají tak trochu smůlu vyplývající z jejich vzhledu, protože přitahují sympatizanty z řad lidí, kteří nejsou schopni tomuto psovi poskytnout nic z toho, pro co byl po staletí chován.
Slova „musí ma počúvat“ zapomeňte!
Husky a labrador se nedají srovnávat! Zvláště ne v loveckém pudu a ve vztahu
k člověku.
Nechcete si ještě rozmyslet váš výběr plemene psa ?

Další odpovědi
mojitek

Husky patří mezi tzv.primitivní plemena. Nebudou nikdy poslouchat na slovo,jsou tvrdohlaví,jsou sví,nelze je srovnavat s labradorem.

jáára

jsou divný takový…

mám Borderku křížence, to je snad nejchytřejší pejsek – doporučuju