dust8

Je prvotina či kraťas pro režiséra stěžejní?

Odpovědi
annas

Nedá se rozlišit. Někdy je stěžejní prvotinou krátký film. Jindy je prvotinou „běžný“ film.

Existují přece i filmové festivaly krátkých filmů.

Krátký film je často spojený s dokumentárním filmem, Zpravidla se týká reality.
ale i tyto krátké filmy mohou být nadčasové, významné, tedy dlouhé svýmil zážitky.

Záleží na tom, zda se chce režísér věnovat těmto filmům, nebo chce přejít na běžné filmy

Určitě každý druh natáčení představuje jiný způsob. jiné obsazení.

Bobek 2

Prvotina je pro každého stěžejní, protože bez prvotiny by ani ten nejlepší režisér nikdy v životě neudělal žádnou druhotinu.

Slovo „kraťas“ má mnoho významů. Krátkým filmům se, myslím, žádný režisér nemusí věnovat povinně ani pro něj nemusejí být stěžejní. A pokud se kraťasem myslí elektrický zkrat, tak ten, řekl bych, lidem od filmu způsobí vždy spíš škodu než užitek.