Stříbrný

Je problém ztratit směr někde volně v přírodě a to i dnes?

Dnešní doba se pyšní vyspělou technologií a tak často možná ztrácíme své schopnosti. Zajímalo by mne, zda by to bylo pro někoho snadné, nebo neřešitelné. Budete sami, třeba i více osob, ale v neznámém terénu, třeba na širém moři, na poušti, na louce a široko daleko nejsou žádné orientační body, nikdo nemá kompas, buzolu, GPS a jiné taky ne. Nesvítí slunce ani hvězdy. Máte jídlo i pití, ale potřebujete se někdo dostat. No v podstatě jde o to, že člověk pokud se vydá jedním směrem a nemůže se orientovat podle orientačních bodů, tak neví, zda se pohybuje rovně, nebo se pohybuje do kruhu. Tak by mne zajímalo, co byste v tomto případě dělali. Děkuji.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nepohybuji se sice po pouštích ani na mořích. V naší republice se pohybuji dost často v neznámém terénu. Nepoužívám GPS, ani kompas a nic podobného. Někdy mapu. Nestalo se mi nikdy že bych opravdu zabloudil. U nás je snadné trefit kamkoli, všude je dost orientačních bodů. U nás s tím dostat se někam k lidem, ani tam kde to neznám, nemají problém ani desetileté děti, pokud znají pár základních zásad.

Další odpovědi:

Zlatý

... jakej nezmámej tereén !!! znám osobu, co se mi ztratila v Praze hned na druhej křižovatce, a to přitom čuměla do mobilu na mapu !!! natož v přírodě ...

Zlatý

V rozlehlých lesích Severní Ameriky to problém není a taky se tam lidé často ztrácejí. U nás opravdu rozlehlé lesy nejsou a vymotat se ven je vcelku snadné. I když nemáme různé pomůcky a je pod mrakem, stačí sledovat která strana stromu je porostlá mechem (ukazuje sever), nebo sledovat tok potoka. Ten nás dříve nebo později dovede do obydlených míst.

Stříbrný

Na moři a na poušti nevím. V normální krajině bych se snažil najít vodní tok a jít podél něho.

Pánové, musím vás vyvést z omylu. I u nás se dá pěkně zabloudit, znám místa v Novohradských horách (i jinde), kde se dá úspěšně bloudit celý den. Ve sněhové vánici se dá na horách zabloudit 200 m od nejbližší chalupy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 511
Zlatý annas 446
Zlatý led 275
Zlatý Kepler 224
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 198
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 178
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 143

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.