Uttlovka

Je problém koupit letenku na staré číslo pasu a letět s novou?

Nebo opačně: jak velký problém můžeme s rodinou mít, když jeden pas při letu do Turecka bude platit po návratu už jen 6 týdnů? Udělali jsme dceři nový, ale při rezervaci letenky je zadané staré číslo pasu .Pas jsem raději nevrátila, takže máme oba… A jak teď?

Odpovědi
Kazatel

držitelé cestovních dokladů České republiky před vstupem na území Turecké republiky měli platnost cestovního pasu/dokladu v rozsahu 150 dnů (tj. maximální délka krátkodobého pobytu do 90 dnů a zmíněná odkladná lhůta 60 dnů). Podmínky vstupu na své území určuje vždy Turecká republika a z toho důvodu je vhodné si zjistit podmínky vstupu a předpokládaného pobytu přímo u Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

Změny v cestovních dokladech si zase řídí každá letecká společnost dle svých regulí, někdy je změna zpoplatněná, ale obecně to nebývá problém.