postcd

Je problém elektromagnetické vlnění izolované v uzavřeném prostoru?

Vím, že existuje třeba rezonance nebo jaderná reakce která se může dostat mimo kontrolu. Jak je to s elektromagne­tickým vlněním třeba 2.4G (GHz? – Wi-Fi) jehož vysílač s výkonem třeba 10W by byl uzavřen v malém prostoru třeba 150 cm2. Co se vlastně děje s vlněním které nemůže proniknout, odráží se…?
A jaký materiál je zapotřebí aby takové vlnění neprošlo ven?

Odpovědi
Edison

To jde o to, z čeho je materiál stěn prostoru. V zásadě může EM vlnění procházet, může ho „stěna“ pohlcovat a může ho odrážet.

Nedělá Ti fyzika kapku potíže? Prostor a m2???

Říká Ti něco pojem faradayova klec?

Dochy

Někde jej něco pohltí a energii s největší pravděpodobností přemění na teplo. Pokud tam nebude nic co by to záření pohltilo, bude nakonec zas pohlceno anténou a dost možná to odsere vysílač. Ten prostor je trochu úlet…

Frontinus

K výše uvedenému si dovolím doplnit, že rezonance je něco, co neexistuje samo o sobě, takže to vypadá, že jsi v lovu na analogie ulovil nesmysl.

Vzhledem k tomu, že ideální zrcadla existují jen v úvodních kurzech fyziky, by se ve skutečnosti stalo to, že by se vlnění sice trochu odráželo, ale většinou by se stejně nějakým způsobem pohltilo v „izolaci“ a jeho energie by se přeměnila na teplo. Tedy ohříval bys tu „izolaci“.

K tomu, aby se elektromagnetické vlnění v prostoru chovalo jinak než naznačeným způsobem, je třeba hodně specifické uspořádání. A buď bez obav, maser si omylem z wifiny nevyrobíš 😉

postcd

Který materiál mám zvolit aby ten uvedený typ vlnění nepropouštěl, nebo jen velmi málo?

postcd

Nemám na mysli druh materiálu, ale přímo příklady. Jako například určitý druh plechu o určité tloušťce apod.. děkuji