autacek

Je pro vodníka/hastrmana opravdu rizikový milostný poměr s člověkem?

Umělecké ztvárnění k tomu přistupuje mnohdy poněkud rozporuplně.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To záleží na okolnostech – kdo s kým. Třeba s Keplerem… to si raději ani NEPŘEDSTAVUJI – chudinka vodnice! ;) :D :D

Další odpovědi
Kelt

Někdy je to jedno, zda je to s vodníkem, nebo s podvodníkem. V baladě Vodník od Erbena zabije vodník vlastní dítě, podle dr. Mráčka, vede sex ke ztrátě identity a těch příkladů by se našlo více.

Michala11

O víkendu jsem viděla pohádku, kde vodnice přestala být vodnicí, pouhým sňatkem se suchozemcem.

Kepler

A co takový potomek aliendrona: zelená barva sice zůstane, ale místo žaber bude mít tykadla! Jak známo, emzáci jsou převážně oboupohlavní. Případně bezpohlavní a dělí se dělením, případně partenogenezí.