Kryšpín

Je pro vládu rozhodující pro ratifikaci mezinárodních smluv a dalších věcech dle Ústavy souhlas či nesouhlas Parlamentu?

President republiky dle názorů zkušených dlouholetých politiků, Vondry, Kalouska a dalších opět provedl mezinárodní ostudu při návštěvě Srbska na téma Kosovo.
V roce 2008 Parlament odmítl uznání Kosova a vláda Topolánka uznání schválila.

Odpovědi
aliendrone

Máš v tom guláš. Vláda sice smlouvy předkládá, uzavírá, ale to nic NEZNAMENÁ. Podstatné je to, že ratifikovat je musí parlament, bez jeho „požehnání“ nic neznamenají.

ivzez

Jak souvisí ratifikace mezinárodních smluv s ne/uznáním Kosova?

Pepa25

Rozhodnutí o uznání jiné země není mezinárodní smlouva