Kryšpín

Je připravována demonstrace na 25. únor v Praze, jaký je důvod?

Poslanec Parlamentu ČR pan Kalousek a spol., rovněž některé hvězdy a celebrity svolávají protestní akci, pravděpodobně možná ke svržení vlády v demisi, neb nastolení jiné demokracie.
Zná někdo podrobnosti, nebo to bude podobné jako v únoru 1948 statisíce občanů v ulicích, stávka ap., v kolik to začíná?

Nejlepší odpověď
annas

Něco si můžete přečíst v odkazu.

"V den 70. výročí takzvaného vítězného února, komunistického převratu z roku 1948, se v centru Prahy na Václavském náměstí uskuteční demonstrace za svobodu a demokracii a svobodné podnikání.

Akci na 25. února svolala více než dvacítka organizací, hlavně podnikatelských sdružení. Mezi pořadateli jsou i Strana soukromníků a Konfederace politických vězňů. Organizátoři varují před nástupem totalitních praktik, podle nich hrozí opět vláda jedné strany. Informovali o tom v dnešní tiskové zprávě. atd"

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/v-praze-se-bude-25-unora-demonstrovat-za-svobodu-a-demokracii/1583412

https://prazsky­.denik.cz/z-regionu/v-praze-se-bude-25-unora-demonstrovat-za-svobodu-a-demokracii-20180208.html

Další odpovědi
Muffz

Divil bych se, kdyby se Kalousek v něčem takovém neangažoval. Demonstrace je směřována zřejmě proti systému obecně. Vláda v demisi totiž vládnout může a má na to právo. Kdyby se opoziční strany snažily vybudovat koalici s ANO stejně vehementně jako se ji snaží pošpinit a zničit, tak bychom měli vládu do druhého dne od voleb.

Statisíce občanů v ulicích určitě ne, bude to spíš pražská akce (jiné kraje s touto vládou problém nemají), takže si banda hipsterů s kafíčkem v ruce zakřičí Babiš je estébák, nevíme, jak fungoval režim, ale v hodinách dějepisu nám řekli, že to bylo špatné.

Pořádná demonstrace byla tenkrát proti Nečasově vládě, kdy se sjížděli lidé z celé republiky, dokonce dostávali zdarma jízdenky z práce. Tam to ale bylo opodstatněné, ne jako teď.

led

Pohled spoza hranic a imaginární projev předsedy vlády ČSR v Únoru 1948 aplikovaný na dnešní politickou situaci:
„Vážení občané, přicházím z Hradu, kde sídlí vítěz demokratických voleb do funkce prezidenta Miloš Zeman, který zvítězil díky rozdělení sil opozice mezi velké množství kandidátů. Tento prezident pověřil předsedu strany Ano, vítěze senátních voleb 2017, Andreje Babiše sestavením a vedením Vlády České republiky.
Proti čemu, chce opozice bojovat, proti vůli lidu, nebo za své zájmy?“

Zamysleme se proč klesly preference padlých strán. Politický boj opozice nemá být veden rozeštváváním lidí mezi sebou, ale z lavic Senátu při tvořbě a schvalování lepších a spravedlivejších zákonů v prospěch lidu téhle republiky, ne hastěřením a potlačením práva na vlastní názor.
A teď mne za můj názor klidně ukřižujte. Nebudu první, ale ani poslední.

mosoj

Kalousek svolává do hospody. Potřebuje zaplatit paňáka, paňák jeden.

led

Mnohí zjavne zabúdajú, že na celom svete Parlament (Senát) demokratického štátu schvaľuje Vládu svojho štátu. Prezidentom menovaný je len Premiér, predseda vlády. To dáva veľkú moc práve opozícii v možnostiach kontroľovať, schvaľovať, vetovať rozhodnutia vlády, okrem samotnej spolutvorby a schvaľovania zákonov.

ivzez

To nebyly senátní volby (volby do horní komory parlamentu),
na podzim jsme volili do poslanecké sněmovny (dolní komory).

led

Prepáčte omyl,
ale to stále nemení význam mojej odpovede.

led

Na Slovenskej politickej scéne to je jednoduchšie, je Parlament a žiadna Horná a Dolná na britský spôsob.

Mc Merkurion

Muffz: … nemá cenu odpovídat, řekl jsi vše i za mne …