Rokio

Je pravděpodobné, že i uklízečka bude potřebovat mít v budoucnu oficiální kvalifikaci na tuto práci?

Aktuálně stačí mít na uklízečku základní vzdělání a někdy ani to ne + umět uklízet.

Bude potřeba mít v budoucnu nějaký kurz na uklízečku, či budou vznikat nějaké školy přímo určené pro budoucí uklízečky?

Je to alespoň trochu reálné?

Nejlepší odpověď
marci1

Už dnes se konají kursy pro uklízečky. Zkoušky trvají dvě hodiny. 🙂
https://finan­ce.idnes.cz/chce­te-delat-uklizecku-dnes-abyste-meli-skoro-vysokou-ppz-/podnikani.as­px?c=A111004_1661838_pod­nikani_bab
Super moderní název uklízečky: „manažerka čistoty podlahových krytin (cleaning manager).“

Další odpovědi
michalds

Jak se to tak zpřísňuje, tak bude za chvíli třeba titul minimálně bc.

ivzez

Musí ji mít už teď → musí znát různé povrchy, postupy, čistící
prostředky, … (víš, jak probíhá výběrové řízení na uklízečku?)

Navíc se stále častěji upouští od přímého zaměstnávání
uklízeček → často jde o agenturní zaměstnance nebo OSVČ.

Kepler

Určitě! Bude muset umět naprogramovat uklízecího robota, aby náhodou taky nenamydlil psací stůl a PC.

autacek

Ano, reálné je, že lidská práce bude nahrazována více a více stroji. Kdy dojde i na uklízečku, těžko říct.

led

Kozmetička podlahových krytín (viď môj avatar) musí neustále zvyšovať svoju kvalifikáciu štúdiom nových technológii a materiálov. Už nestačí len brezová metla a vymiesť to von cez prah dverí. Len pozrite dôležitosť aj tam, kde majú kvantá úradníkov, hľadajú upratovačku, pretože bez nej by sa brodili v…

da ny

Školy a kurzy dávno běží…
Je to věda!
Snad se dočkají i vyšších mezd a rizikových příplatků.
Zaslechla jsem v rádiu, že je to pro zdraví člověka jedno z nejrizikovějších povolání (chemie, spreje).
Ano,často obstarávají úklidové práce agentury. Zaměstnanci mnohdy dostávali nízké mzdy… Jedna nemocnice v kraji ustoupila od takové formy úklidu. Zaměstnává si paní na úklid sama. Zaměstnanci mají více peněz než v agentuře, svůj stálý úsek (pracoviště), nelítají jako hadr na holi po všech koutech nemocnice (pokaždé jinam).