dust8

Je pravda, že u některých válečných konfliktů měl jeden ruský voják zbraň a druhý měl v ruce jen náboje, jež podával?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud vím, dvoučlennou obsluhu měl třeba kulomet (střelec a nabíječ), někdy ještě třetí voják donášel další náboje. Někdy při nedostatku zbraní šel Rus do útoku beze zbraně ve druhém sledu, čekal, až ten před ním padne a pak si vzal jeho zbraň.

Další odpovědi
Edison

Doplnění Keplera: Rusové měli vždy více lidského materiálu, než odpovídající techniky: „Nas mnógo!“

Dochy

Předpokládám, že narážíš na tu situaci, kdy rusové měli více lidí než pušek. Pak pokud vím je fakt, že dostávali jednu pušku do dvojice s tím, že ten bez pušky dělal zálohu tomu s puškou. Samozřejmě když už tam byli dva proč by ten druhý nemohl prvnímu pomáhat právě v těchto drobnostech. Vzájemná pomoc zvyšuje šanci na přežití oboum, takže bych se divil, kdyby k této „dělbě práce“ nedocházelo i bez rozkazu.