Boy 13

Je pravda, že tloustnout znamená stárnout a naopak?

Když třeba zhubnu 20 kilo, budu vypadat mladší?

Odpovědi
Kepler

Štíhlejší postava = mladistvá postava, ale na druhé straně se více projevují vrásky na obličeji, takže výsledný efekt není jednoznačný.

Tulačisko

Ano, já bych to viděla v souvislosti. Tloustnutí vidím jako přiblížení se stárnutí , protože organismus dostává zabrat metabolicky, je zatěžován všemi možnými jedy. Těch je kolem nás jinak taky hodně, ale proč přidávat že. Navíc mentálně se pak člověk začne cítit asi těžkopádnější a to je možná krok k psychickému stárnutí. Ale naopak – když někdo stárne, nemusí nutně tloustnout. Staří lidé chodí na výlety a mají mnohdy velmi dobrou fyzičku. Asi ano, když zhubnete 20 kg, asi budete vypadat mladší, ale spíš by se to dalo nazvat zdravější a svěžejší. Pracujete na tom?
Tulač.

Mc Merkurion

… většina starců před hrobem je jak věchýtek, takže to nějak vylučuje tvoje tvrzení …

ivzez

Není to pravda.