Nassin

Je pravda, že těsně před smrtí se člověku promítne celý jeho život?

Ale potom zázrakem unikne smrti.

Nejlepší odpověď
Kelt

Snad ano. Je to prý v nějaké knize od Dostojevského. Měl být zastřelen za to, že byl mezi Děkabristy a pak mu byl ten trest zrušen. Nevím, jaké to bylo dílo, ale to si pamatuji z ruštiny a češtiny, kdy jsme to probírali. A určitě je takových případů více.
Ale těch, kteří to mohou vyprávět asi moc nebude.

Další odpovědi
Drap

Pokud zázrakem unikne smrti, tak to neni smrt. A pokud se to někomu stalo a skončilo to skutečně smrtí, tak nám o tom nedal žádnou zprávu.

Kepler

Prožitek blízké smrti – varianta ke které je nejvíc důkazů, více či méně hodnověrných, tedy z hlediska teoretického ta nejvíce podložená. Obvyklými jevy je pocit intenzivního míru, lásky či jednoty se vším ostatním, vize intenzivního světla či světelné bytosti, setkání se zemřelými blízkými, zpětný pohled na prožitý život či přítomnost hranice, zpoza které se nelze vrátit. Též se objevují mimotělní zážitky, kde dotyčný sleduje své vlastní tělo a jeho okolí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Smrt

Emefej

Udělej pokus.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Emefej
Zahrajeme si Ruskou ruletu?