autacek

Je pravda, že potomek dost často bývá odrazem svých rodičů? Proč to (prý) neplatí u duhových svazků a dítě to neovlivní?

Nejlepší odpověď
orwell

V odborné literatuře (výchova, dětská psychologie) se lze dočíst, že dítě si bere do života vzorce chování ze své rodiny. Samozřejmě žádné pravidlo v takové oblasti neplatí absolutně 100%ně, ale v drtivé většině případů to tak je. Pokud dítě prožije svoje dětství od nejútlejšího věku v rodině stejnopohlavních rodičů, bude to brát jak normální stav a za nenormální bude považovat rodinu klasickou s otcem mužem a matkou ženou. Příroda, která vytvořila páry typu muž a žena pro plození potomků a jejich výchovu nebyla blbá. Nic na tom nezmění snaha jistých struktur útočit na věkem prověřené pořádky a rozvracet společnost vtloukáním různých nesmyslů do hlav lidí, jako např. zaváděním n – různých pohlaví, atd. Nic se neděje náhodou a všechno má svůj cíl.

Další odpovědi
Dochy

Co se sexuality týče, tak je prý vrozená a nelze změnit výchovou.
Očekával bych nějaké větší zmatky v období dopívání, ale ne že si přebere orientaci adoptivních rodičů.
Nicméně nejsem sexuolog a nejsem schopen posoudit zda je to o té sexualitě pravda či kec. Nezbývá mi než věřit. Osobně jsem v tomto případě spíše proti adopci, ale muselo by se to posuzovat případ od případu.

Ametyst

Byly případy, že si bílá rodina vzala romské dítě, a potom nastaly velké problémy s chováním děcka. Nepomohla láskyplná péče a dostatek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

Ametyst: Taky znám jeden takový případ. Někdy se s tím opravdu nedá nic dělat. Jde o to, s jakým materiálem konkrétně pracuješ. Poznal jsem i malé bílé grázlíky, se kterými si nikdo nevěděl rady. Jednoho si dokonce musely učitelky brát o přestávách s sebou do sborovny, protože ho nemohly nechat ani 5 minut pohromadě s ostatními dětmi. Jo, jo, to jsou věci…

orwell

Dochy: Ona pravorukost či levorukost je rovněž vrozená a lze ji změnit výchovou. Aplikoval jsem to u svého potomka a žádné dramatické následky se nedostavily. Nekoktá, má vysokoškolské vzdělání a nenavštěvuje psychiatra. Je to sice z jiné oblasti, ale i tak to o něčem vypovídá. Existují lidé, kteří jsou orientováni bisexuálně a myslím si, že při určitém nátlaku či výchově mohou začít inklinovat k jedné skupině. Rovněž jsou zkušenosti s chováním vězňů dlouhodobě odloučených od svých protějšků a dalo by se pokračovat. To, s jakou orientací se narodíme, neovlivníme. Jde jen o to, zda chceme mít místo 4%ní menšiny ve společnosti menšinu třeba 8%ní. Jsem přesvědčen, že vliv výchovy homosexuálními páry bude patrný, i když se proti tomu budou někteří stavět na zadní a snášetvšemožné důkazy, kdyby je měli ze země vydupat. V tomto případě jsem zásadně proti adopci. Jinak proti homosexuálům nic nemám, pokud na mě nesahají. Ale myslím, že to už mi ani nehrozí. Pokud vím, tak dnes je už nikdo nediskriminuje, ale dělat z úchylky bezmála cnost, to už je podle mého názoru tak trochu přes čáru.
Jinak ještě k té víře: Jo, bez víry to nejde, ale jistý ředitel školy, kde jsem studoval, řekl při jedné hodině ON: „Víte co znaméná věřit? Věřit znamená dohromady nic nevědět.“ A já si to myslím taky.