paul1

Je pravda, že po najezení se stahuje krev do žaludku?

Klesne potom tlak krve např. v ruce, kde ho momentálně měříme a tím pádem může být výsledek zkreslený?
Jak dlouho trvá, než se tlak po najezení vyrovná a tedy měření bude objektivnější? Děkuji, Pavel

Nejlepší odpověď
arachis

Pravda to je, vždyť se říká po jídle, že se odkrvil mozek a chce se i spát. Ale změna tlaku nehrozí, pořád je to v tom jednom těle,jen je té krve malinko na chvíli jinde víc a jinde méně.

Další odpovědi
MobilManiak

Podle mě to nemá zásadní vliv, sice se možná krev nahrne do plnýho žaludku víc než do prázdného, ale neřekl bych,že to má nějaký extra vliv.