DAM

JE PRAVDA, ŽE KONZUMACE CHILLI PAPRIČEK

a jiných velmi ostrých jídel je v podstatě zdravé?

Nejlepší odpověď
annas

Objevilo se několik názorů. Dodám ještě jeden – pohled na pálivé jídlo z hlediska činské medicíny.
Chilli papričky posilují plíce a trávení. Kyselé se doporučuje na játra, sůl na ledviny, sladké na slinivku. Konzumace zmiňovaných pokrmů v malém množství tyto orgány posiluje, ve větším je oslabuje.

Další odpovědi
quentos

určitě… Francouzi jsou na tom živí, zapijou to litrem vína a jsou pořád jak řípy. Čistí to střeva, vypálí choroby…

mosoj

Mám rád kořeněné jídlo. Jinou než pálivou papriku nechci. Nikdy jsem nekouřil, alkohol jedině trochu červené víno a sem tam pivo.
Celý život jsem se pohyboval a do svých 48 jsem kondičně běhal.
Jím veškerou zeleninu + potravinové dopňky.
Přesto jsem od svých 50 let dosti nemocný
( autoimunitní onemocnění, rakovina ).
Takže ono to zdraví jenom na stravování a životním stylu nevisí. Velký vliv má životní a pracovní prostředí a samozřejmě genetika.

panenka

Konzumace chilli papriček je opravdu zdravé,moje Babička mi říkala že prý pomáhají i při trávení.
Našla jsem něco o chilli papričkách tak se podívejte zde v odkaze.

Zdroj: http://www.fit­web.cz/clanky/kuchy­ne/457248-sexy-papricky

Michal

Záleží v jakém zemském pásmu je jíte.Jiné je to u nás a zcela jiné na Bahamách.Ve velmi teplých krajích slouží jako ochrana organismu.

Zdroj: život

FOG

Nevim,moji znami me doporucili cervenou mletou palivou papriku,pry dobra na srdce.

iwetax

Já bych je dobrovolně nejedla

Máca 2

Chilli paprišky jsou velice zdravé jak na zažívání tak odbourávání tuku.Čistí střeva a urychlují pročištění .Hlavně pokud je snesete já se jednou málem udusila tou pálivostí jsem se nemohla nadechnou tak to potom člověk trochu zanevře.Tak hodně zdraví a dobrou chuť

Gorouš

Určitě, ale nadměrná konzumace by vedla ke zhoršení trávení žaludku, a kdo by taky chtěl, aby ho pálila řiť…

XenieRo

Tak obecně chilli je zdravé. Ale jako se vším, nesmí se to přehánět :)