zjentek

existujou nepálivé feferonky?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – feferonky (apod.) jsou charakteristické vysokým obsahem kapsaicinu (to je to, co ´pálí´).
Chceš-li nepálivou papriku, koukni se po kapiích…
😉

Další odpovědi
Funna

co to je nepálivé?…loni jsem pěstovala jedny, co byly jen tak lehounce pikantní, že se to pálivostí ani nazvat nedá a jedla jsem je rovnou syrové a to nejsem žádný milovník ostrých jídel…ale pokud máš na mysli nějaké, co jsou zcela prosté capsaicinu, tak těm se říká sladká paprika..i když ani název feferonka není úplně správný, protože to je zlidovělý český název pro ty slabší odrůdy s pálivostí někde kolem 1.000 jednotek SHU…ale obecně jsou to všechno chilli papričky z rozpětím pálivosti až k 2.000.000 SHU…(nap­ř. Jalapeňos má cca 8.000 jednotek)