Hufnágl

Je pravda, že kdysi byla na lahvi od piva vylisovaná rybička?

A ten, kdo tu lahev měl (v restauraci) musel zaplatit celou basu piv?

Nejlepší odpověď
jepik

Za socialismu měli všechny pivovary stejný typ lahví. Pro pivovar v Aši byli vyrobeny lahve, které měli na spodku lahve ,podle znaku města Aše ( tři lipani),tento pivovar nebyl nijak veliký a tak těchto lahví nebylo moc vyrobeno. A jak pivní lahve po republice putovali ,tak si toho pivaři všimli ,protože se dříve každé pivo kontrolovalo (pivařem) tak, že se obrátilo vzhůru nohama jestli tam něco neplave.

Další odpovědi
Kajoch

Tak tohle slyším jako pamětník poprvé.Jsem moc zvědav na případnou odpověď.

Bobek 2

Dost mi přijde divné, proč by se v hospodě měly pít lahváče.

mosoj

Já jsem měl rybičku co by kapesní nůž a chodil jsem s ním na houby. Pivo jsem sebou netahal.

Hufnágl

mosoj
Jo, a tahal jsi za sebou kačera, viď?

Hufnágl

Bobek 2
Představ si, že i dnes se pije v hospodách pivo z lahve. Ne každý miluje ty vzácné plyny, které honí pivo ze sudů.