Lukáš Rusek

Je pravda že je v Německu zakázána druhá jakost potravin?

Jídlo je tam většinou levnější a prý kvalitnější. Zakízali tam druhou jakost?

Nejlepší odpověď
Edison

V první řadě je třeba si vyjasnit pojem „druhá jakost“. Ono totiž v zásadě nic takovýho neexistuje. Levnější bych zase tak moc neřekl. A kavalitnější? Ano. A proč? Protože maj jiný normy. Zásadní problém je ovšem opět v pojmu. Ono by se tomu totiž mělo říkat „jiná kvalita“. Jde o to, že pod zámínkou přizpůsobení výrobku místnímu trhu se nám cpou prostě v podobném obalu JINÉ výrobky. A dokonce to maj pak i napsáno na obalech. Nikoho nezajímalo, když se tvořily evropské předpisy, že němec si i u nás chce nakoupit STEJNÉ zboží. Nakonec… on sem nakupovat nejezdí, naproti tomu my do Německa ano. Dokonce jsem jednou v bedně slyšel rozhovor s distributorem paliv shell, který na otázku, proč jsou v Německu paliva označená stejně kvalitnější, než u nás, a bylo to dokládáno zejména v zimě na naftách, tak tenhle distributor řekl, že česk zákazník je jiný. No to mě fakt rozesmálo a rozlítilo zároveň. Jakoby šlo o člověka a nějak se zapomělo, že ta auta jsou STEJNÁ tady jako v Německu. Přitom oboje paliva odpovídala stejným normám. Ono by opravdu nevadilo, kdyby se tady prodávaly výrobky oné „jiné kvality“. Jde ale o to, aby obaly tyto výrobky nevypadaly stejně, jako jinde, tedy aby v podobných obalech nebyly různé produkty.

Další odpovědi
Ametyst

Stali jsme se konzumní společností a kvalitu vytěsnila kvantita. Jsme vedeni k tomu jíst cokoliv, hlavně že je toho hodně. EU se rozšiřuje o další konzumenty, o nic jiného než o byznys nejde: vždycky budeme občany 2. kategorie.
Učte dětičky chemii, aby si přečetly složení otravin a neskončily na JIP.

mosoj

II. Jakost? Ptákovina. Jím jenom co mně chutná.

Kryšpín

Podívejte Lukáši, Češi mají podle vážených pánů v Bruselu jiné chutě, tudíž u sousedů mají pravděpodobně lepší chutě, ale pokud by většina českého národa měla svoji hrdost tak ty jiné chutě v jejich špeluňkách nekupuje a dá přednost českým výrobcům.