Mira54

Je pravda že čím delší kabel tím delší nabíjení?

Mám 2 m usb kabel a když nabíjím tak aby nabíjel musím mít vypnutý jas a nabíjí jedno procento za 30 minut.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Může to být pravda, ale i NEMUSÍ! S délkou vodiče roste jeho odpor, nicméně záleží i na jeho plošném průřezu a materiálu. Spíš se orientuj na „značkový“ vs „noname“ (obvykle nějaká Čína od Čongů z tržnice apod.) Ty druhé jsou zpravidla HORŠÍ (jakkoliv o něco lacinější) a dokonce mohou být nebezpečné (z požárního hlediska, zvláště pokud nabíjíš výkonnou nabíječkou)!

Další odpovědi
_Bůh_

1 % za 30 minut je špatně. Buďto vadný kabel nebo zařízení.

Dochy

Obecně ano kvůli odporu vedení (malé napětí, relativně vysoké proudy, tenké vodiče)
Ale podle toho co popisuješ je kabel v háji. Ber ten kabel jako spotřební zboží. Měním řádově cca po 3 měsících – právě proto, že už nenabíjí, nebo extrémně pomalu.

Drap

Myslím, že to pravda neni. Může tam být sice teoreticky o něco větší čas, ovšem tak malý, že běžnou technikou ho nezměříš.

led

Najčastejšia závada nie je dĺžka kábla ale dĺžka kontaktu najčastejšie na tom malom USB. Dosť často je konektor v telefone hlbší než prečnievajúca kovová časť malého USB konektora. S prekvapením ide o 1 milimeter, ale kontakt už nie je dostatočný. Preto, keď si kupujete USB kábel, pozrite si dĺžku vyčnievajúcej časti malého konektoru USB (krátky meria 6mm a dlhý 7mm)