prishd

Je pravda, že u 1,2 % očkovaných vakcínou Pfizer se po očkování objevil pásový opar (herpes zoster)?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Není to pravda! Studie (viz odkaz) zkoumala nemocné s AIIRD (autoimunitní zánětlivá revmatická onemocnění) a u šesti (!) případů se aktivoval herpes zoster. Už před COVIDEM se očkování (jakékoli) u lidí s AIIRD nedoporučovalo (viz https://blogs­.bmj.com/rheum­summaries/2020/05/1­9/vaccination-for-people-with-aiird/). Takže studie jen dokazuje, že po určité chronicky nemocné očkování není vhodné.

Zdroj: https://acade­mic.oup.com/rhe­umatology/advan­ce-article/doi/10­.1093/rheumato­logy/keab345/6225015

Další odpovědi
elkon

Jestli to máš z důvěryhodného zdroje, tak proč se ptáš? A pokud je to hoax, není co řešit.

Kepler

To je docela možné. Někdo se naočkuje rumem a má z toho silniční lišaj…

Ametyst

Každy lék má vedlejší účinky, těžko z toho vynechat očkování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Hezky je to popsáno i zde: viz titulek " … – proč nepanikařit" https://www.he­alth.com/condi­tion/infectious-diseases/coro­navirus/herpes-covid-vaccine

Ametyst

Takovým Pepům stačí přestat myslet, a jenom věřit. Jinak by přece očkování nikdo nechtěl! 🙂

Pepa25

Takže si to shrňme: tazatel tu dal část informace, kterou někde četl nebo slyšel. Dohledal jsem zdroj, přečetl abstrakt příslušné studie a další článek k témětu a odpověděl včetně odkazů. Ametyst reagovala „Pepům stačí přestat myslet“. Myslím, že všichni si udělali obrázek kdo a jak myslí nebo nemyslí 🙂