Gus_Fring

Je pravda, že alfa samce dělá ze samce testosteron?

Ať už u lidí nebo zvířat.

Nebo existuje něco ještě důležitějšího?

Nejlepší odpověď
annas

Testosteron je zodpovědný za to, jak muž vypadá a jak se chová
Ano. Alfa samec k mužnosti potřebuje vysoký testosteron

"U mladých mužů klesá hladina testosteronu

Produkci hormonu si mladíci úspěšně oslabují nesprávnou životosprávou. Většina z nich dnes sedí za počítačem, přehnaně se věnuje módě a „chlapské věci“ jsou mimo jejich zájem.

Vznikla nám tu generace „mamánků“, kteří se nedokážou postarat sami o sebe a už vůbec ne o partnerku nebo mladou rodinu.

Nesportují a sedí za počítačem ve škole, v práci i ve volném čase. Z různých příčin pohrdají tradičními hodnotami, zakládáním rodiny i neochvějným statusem muže ve společnosti. Tito chlapci mohou společnosti jako takové více uškodit než prospět."

„Vznikají různé zvláštní směry, jako například asexualita – nezájem o sex. Věřící se zas dobrovolně vzdávají sexu jako celibátníci. Tyto „vznešené“ morální a duchovní hodnoty však nevedou správným směrem. “

Testosteron se stará o zachování lidstva

Podrobnosti v odkazu, jak je alfa samce poznat, jeho vlastnosti atd.

https://www.vi­max.cz/alfa-samec/

"Příkladem živočicha, u kterého dochází ve smečce k vytváření alfa páru, je vlk. Alfa samec vlka má ve smečce velkou úctu a má obvykle jako jediný právo se pářit.

Muže alfa samce je vidět, je ho slyšet a je ho i cítit (ženy potvrdí). Je svalnatý a přirozeně s větší tělesnou konstrukcí. Obvykle sportuje a je na své tělo patřičně hrdý, protože ví, že nic nezískal zdarma a je mu vlastní přísně sebezapření a zánět. V tomto ohledu je na sobě opravdu dost přísný" atd- .

https://erekce­.guru/alfa-samec/

Další odpovědi
Kepler

Testosteron je mužský pohlavní hormon a nejsem si jist, že by existoval i mezi zvířaty (ale možné to je). Má vliv na spermatogenezi, pohlavní libido a agresivitu.
U lidí může být „alfa samcem“ v podstatě kdokoliv, kdo má v povaze vůdčí ambice. U zvířat je to zpravidla fyzická převaha.