Je potřeba v insolvenci přiznat dítě jako vyživovanou osobu?

S manželem plánujeme miminko, ale on je v insolvenci a má již jako vyživovanou osobu mě jako manželku. Proto se ptám jestli na tu insolvenci musí to miminko přiznat jako vyživovanou osobu. Až by se narodilo, tak by měl 4 měsíce do konce insolvence.

(doplnění pro rýpavé… Ne nechceme ho mít až o 4 měsíce později, chceme aby bylo v únoru a proč to už není věc okolí ale jen nás)

Odpověď pro uživatele Edison: bojíme se aby se pak dluh splatil v pořádku, aby pak například místo 30 % nezaplatil jen 25% a aby mu bylo finální oddlužení povoleno

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano protože se jedná o vyživovanou osobu, která ovlivní výši srážek. Co se týče obavy o zaplacení menší částky než 30%. Tak za 1. není nutné splatit 30%, ale o tom rozhodne soud při konečném jednání a za 2. případný rozdíl je možné jako mimořádnou platbu doplatit.

Další odpovědi
Edison

No nevim, jestli je to povinností… ale není to spíše výhodnější, mít více vyživovaných osob?

Hlada

Jestli tomu rozumím správně, tak jde o řešení insolvence oddlužením, které bylo povoleno před více než 4 roky, tedy podle původního znění zákona, podle kterého je nutné splatit minimálně 30% dluhů nezajištěným věřitelům v době 5 let. Tuto podmínku musíte v každém případě splnit.
Jestli si přihlášením další vyživované osooby zvýšíte nezabavitelnou částku a ještě víc okradete věřitele, je spíš věcí vaší morálky.

Schluker

Obratil bych se asi spis na pravnika nez sem. Navic jestli chcete miminko v unoru, tak uz jste nejakych pet mesicu tehotna, takze uz to stejne nezmenite, ne?

ivzez

Člověk, kterému bylo povoleno oddlužení
prostřednictvím splátkového kalendáře,
musí insolvenčnímu správci hlásit všechny změny.

Jinak riskuje zrušení oddlužení.

Dochy

To plánujete až za rok, nebo …??
Na úspěšné absolvování těhotenství jsou 4 měsíce trochu málo a plánovat těhotenství dopředu s tím, že se dítě musí narodit v určitém měsíci je (podle mých zkušeností) poměrně troufalé.