JarryC

Je potřeba na jízdu firemním(služebním) autem nějaké oprávnění(kromě příslušného řidičského oprávnění)?

Nejlepší odpověď
tom004

Pokud jde o soukromou jízdu,tak určitě povolení zaměstnavatele,u slu­žebních jízd,osvědčení o školení řidičů,u řidičů z povolání profesní průkaz.A doufám,že se toho moc nezměnilo.

Další odpovědi
jennysh

Pokuď máte příslušný řidičský průkaz, tak nic jiného nepotřebujete
Odpověď zní: Ne, aspoň podle mě

S1mon

ne, pokud nepřevážíš nic extra

cukrar

Ne, není třeba vůbec nic zvláštního. Žádné povolení nic. Je ale právo zaměstnavatele požadovat abyste chodil na školení řidičů, tzv referentů. Toto plyne ze zákoníku práce. Profesní průkaz je blbost, i když je odpověď oceněná dobrou odpovědí.

Michal Kole

Svolení zaměstnavatele k soukromým jízdám, pak si musíte zapsat stav tachometru u soukromé jízdy na začátku a konci jízdy.

roxy52

Naše firma má několik služebních vozů a jezdí si s nimi kdo chce a kam chce.6ádný povolení ani potvrzení nikdo nechce.Na bráně nahlásí,že jedou třeba na ředitelství,ale jedou hlavně po nákupech a pod.

mikik

Určitě je potřeba mít povolení od zaměstnavatele a mít průkaz o školení řidičů.V knize jízd by mělo být Vaše jméno, že můžete automobil používat.Jinak problém by vznikl při autonehode-pojišťovna.

janek66

U osobního auta by měl mít školení řidiče referentského vozidla a lékařskou prohlídku.Ta závisí dle toho jak je sepsána pracovní smlouva.Je-li ve smlouvě výslovně uvedeno „řidič“ musí mít prohlídku každoročně.

cukrar

bohužel již nemůžu upravit nebo doplnit odpověď.
Rád bych vyzval ti, co píšou že musíte mít povolení průkaz, školení a podobně, doložte to předpisem, nikoliv jen doměnkou. Stalo se snad někdy, že by policie zastavila a chtěl průkazku o školení bezpečnosti práce?

Samozřejmě píšeme o služebním voze do celkové hmotnosti 3 500Kg!!!!